Partneret
Fillimi | Lajme | Vizitë rrugës Rashce-Saraj

Vizitë rrugës Rashce-Saraj

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image

Kryetari I Komunës së Sarajit Bekim Murati, ka inspektur punimet që po zhvillohen në rrugën Rashce-Saraj. Projekti në fjalë, është investim I afaristit nga Rashcja Zulfi Bakiu, I mbështetur nga disa biznesmen tjerë. Realizimit të projektit, mbështetje administrative I ka ofruar Komuna e Sarajit.

Kryetari I Komunës Bekim Murati tha Komuna e Sarajit është  dhe do të mbetet e hapur për të bashkpunuar në mënyrë reciproke me  të gjith afaristët nga Saraji, duke shtuar se dyert e komunës janë të hapura si dhe administrate komunale është në shërbim.

Infrastruktura e plotë e rrugës dhe asfaltimi do të kushtojnë rreth 600 mijë euro dhe është në gjatësi reth 4 kilometra.

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë