Partneret
Fillimi | Lajme | Kryetari Murati, vizitë cerdhes “Filizi”

Kryetari Murati, vizitë cerdhes “Filizi”

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image

Kryetari I Komunës së Sarajit, Bekim Murati ka vizituar cerdhen në Saraj “Filizi”. Ai, nga afër është informuar nga udhëqësia e cerdhes për rjedhën e procesit edukativo-arsimorë, pasi që është cerdhja e parë publike në Saraj. Kryetari Bekim Murati, ka siguruar udhëheqësinë se Komuna, do ta mbëshes cerdhen në cdo projekt dhe ide që do të ndërmiren, për të avancuar kjo cerdhe dhe për tu bërë sa më bashkohore.

Deri më tani janë regjistruar, reth 25 fëmijë, ndërsa interesimi është I mdhë nga qytetarët e Komunës së Sarajit, ku priten edhe regjistrime të reja me fillimin e vitit të ri akademik 2016-2017. Kapaciteti I cerdhes është për 90 fëmijë.  

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë