Partneret
Fillimi | Lajme

Lajme

image

Përurohet asfaltimi I rrugës në Lubin

Zëvendëskryeministri për implementimin e Marveshjes së Ohrit Musa Xhaferi bashkë me kryetarin e Komunës së Sarajit Bekim Muratin, kanë përuruar asfaltimin e rrugës në vendbanimin
Më tepër
image

Saraji solidarizohet me fatkeqësin natyrore në Tetovë

Komuna e Sarajit në bashkëpunim me sektorin e biznesit dhe qytetarët e saj, ka grumbulluar një sasi të ndihmave ushqimore dhe higjenik për të ndihmuar ...
Më tepër
image

REPORTAZH/ Liqeni I Sarajit

Po kalon edhe një verë tropikale, në të cilën qytetarët e Shkupit mbeten të privuar nga mundësia që të pushojnë në qendrën rekreative, të cilën ...
Më tepër
image

Raport për vlerësim strategjik të ambientit jetsorë -Извештај за стратегиска оцена на шивотната средина на урбанистички план

Raport për vlerësim strategjik të ambientit jetsorë i planit urbanistik jashtë vendbanimit Qendra sportive rekreative Liqeni i Treskës KP 201/1 në Gllumovë, Komuna Saraj Shkup...
Më tepër
image

Shënohet 7 Marsi

Me rastin e festave të Marsit, ditës së mësuesit shtatë marsit dhe ditës së grave tetë marsit, Komuna e Sarajit, këto dy fetsa I shënoi me shtrimin e një darke modeste për të gjith të punësuarit në arsim. ...
Më tepër
image

Kryetari Murati për vizitë në Bruksel

Kryetari i Komunës së Sarajit Bekim Murati, po qëndronë në një vizitë dy ditore në Bruksel, në kuadër të takimit të Komitetit të rajoneve....
Më tepër
image

Me rastin e Ditës së Flamurit

Me rastin e festave të Nëntorit, në Komunën e Sarajit, të pranishëm ishin poetët nga Shqipëria, Kosova, Maqedoni dhe Presheva, të cilët u pranuan në ...
Më tepër
image

Kryetari Bekim Murati, pranoi garuesit në atletikë

Kryetari I Komunës së Sarajit Bekim Murati, ka pritur në takim nxënësit e tre Shkollave fillore të Sarajit, Kondovës dhe Krushopekit, të cilët morën pjesë ...
Më tepër
image

Dy rrugë me pllaka të bekatonit në Rashçe

Komuna e Sarajit po vazhdon të përmisojë infrastrukturën lokale në disa vendabanime.. Sot edhe zyrtarisht u përuruan dy rrugica në vendbanimin Rashçe.  Dy rrugicat u ...
Më tepër
image

Mbykqiren punimet për rrugën në Gllumovë-Arnaqi

Zëvendëskryeministri Musa Xhaferi I shoqëruar nga ministri I Pushtetit Lokalë Lirim Shabani dhe Kryetari I Komunës së Sarajit, Bekim Murati, nga afër mbykqyrën fillimin e punimeve për ndërtimin e rrugës që lidhë fshtarat Gllumovë-Arnaqi. ...
Më tepër
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 229 | shfaqen: 21 - 30