Partneret
Fillimi | Lajme

Lajme

image

Saraji binjakëzohet me Tatlisun, Murati takon presidentin veri-qipriot

Komuna e Sarajit është binjakëzuar me Komunën e Tatlisu të Qipros Veriore. Binjakëzimi është bërë gjatë një vizite që realizoi kryetari i Komunës Bekim
Më tepër
image

Takim me kryetarin e Komunës Tatlisu nga Qiproja

Kryetari I Komunës së Sarajit Bekim Murati ka pritur në takim kryetarin e Komunës së Tatlisu nga Qiproja, Hajri Orcan. Kryetari Murati dhe kryetari Orçan ...
Më tepër
image

Rikonstruktohet rruga Radushë-Sfillare

Në Komunën e Sarajit kanë filluar punimet për rikonstruktimin e rrugës që lidh fshatin Radushë dhe Svillare të Poshtme. Për realizimin e këtij projekti nga ...
Më tepër
image

Komuna e Sarajit uron besimtarët për Bajram

Të dashur besimtarë, Ju urojë festën e Bajramit, ditën që kurorëzon përpjekjet mundin dhe sakrificat e shumë besimtarëve dhe përkushtimin e tyre ndaj Zotit, ...
Më tepër
image

Komuna e Sarajit shtron Iftar

Me rastin e muajtë të shenjtë të  Ramazanit, komuna e sarajit në bashkpunim me Forumin Rinor Islam ka organizuar Iftar për qytetarët. Ku ishin të ...
Më tepër
image

Vihet gurthemeli i shkollës së mesme në Saraj

Në prezenc të zëvenndëskryeministrit Musa Xhaferi, ministrit të arsimit Spiro Ristovski,  zëvendësi i tij Safet Neziri, zëvendëskryetarja e Kuvendit të RM-së Suzana Salihu, kryetari i ...
Më tepër
image

Shkolla “Drita”, fituese e “Olimpiadës-Saraj 2013”

Në parkun e Sarajit është zhvilluar “Olimpiada shkollore-Saraj 2013”.  Në këtë olimpiadë fituesë ka dalë Shkolla fillore “Drita”, nga Rashçe, e cila ka fituar gjithsej ...
Më tepër
image

Bukoviçi, nuk do ketë problem me ujrat e shiut

Banorët e vendbanimit Bukoviç, të Komunës së Sarajit, nuk do të përballen me problemin e ujrave të shiut, I cili është grumbulluar në sasi të ...
Më tepër
image

Bukoviçi, nuk do ketë problem me ujrat e shiut

Banorët e vendbanimit Bukoviç, të Komunës së Sarajit, nuk do të përballen me problemin e ujrave të shiut, I cili është grumbulluar në sasi të ...
Më tepër
image

Asfaltohet rruga kryesore në Arnaqi

 Në, vendbanimin Arnaqi e Poshtme, u bë përurimi I asfaltimit të  rrugës kryesoree.  Projekti tërësishtë është mbështetur dhe realizuar nga Komuna e Sarajit, I cili ...
Më tepër
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 229 | shfaqen: 41 - 50