Partneret
Fillimi | Lajme

Lajme

image

Asfaltohet rruga lokale në Saraj

Në, vendbanimin Saraj, u bë përurimi I asfaltimit të një rruge. Projekti tërësishtë është mbështetur dhe realizuar nga Komuna e Sarajit, I cili është në
Më tepër
image

Saraji legalizon objektet e xhamive

Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame (BFI), H. Sulejman ef. Rexhepi, ka realizuar një vizitë në Komunën e Sarajit, në kuadër të takimeve që realizon kreu ...
Më tepër
image

Asfaltohet rruga alternative në Saraj

Pas mbarimit të zgjedhjeve lokale, Komuna e Sarajit po vazhdon me realizimin e projekteve në zhvillimin e infrastrukturës rrugore. Në Saraj sot u bë përurimi ...
Më tepër
image

Konstituohet këshilli komunal

Në Komunën e Sarajit sot është bërë konstituimi I Këshillit komunal. Për kryetare të Këshillit është zgjedhur Mevlude Iseni nga radhët e BDI-së.  Gjithashtu janë zgjedhur ...
Më tepër
image

Kryetari Murati takoi Kanitën

Kryetari i Komunës së Sarajit Bekim Murati ka pritur pjesëmarrësen në “X-Faktor”, Kanita Sumën. Me këtë rast kryetari Bekim Murati i ka uruar suksese Kanitës ...
Më tepër
image

Kryetari Murati merë çertifikatën nga KSHZ-ja

Edhe zyrtarishtë Bekim Murati ka marë mandatin e kryetarit të  Komunës së Sarajit, nga Komisioni Komunal Zgjedhor. Ai pasi që pranoi mandatin falmnderoi qytetarët e ...
Më tepër
image

Përurohet rruga në Rashçe

 Komuna e Sarajit në kontinuitet vazhdon me investimet që kanë për qëllim përmirësimin e infrastrukturës rrugore dhe përmisimin e kushteve për jetes në  vendbanimet e ...
Më tepër
image

7 Marsi dita e mësuesit

Në hapsirat e Komunës së Sarajit, nën organizim të veterenave të arsimit u shënua 7 marsi dta e Mësuesit. Kryetari I Komunës Bekim Murati tha ...
Më tepër
image

Komuna e Sarajit, sponzor gjeneral I KF “Saraj”

Komuna e Sarajit ka nënshkruar një memorandum për bashkpunim me Klubin Futbollistik “Saraj”. Në bazë të këtij memorandum Komuna e Sarajit bëhet mbështetës dhe sponzor ...
Më tepër
image

Shënohet vendi I shkollës së mesme

Të gjith semimaturantët e Komunës së Sarajit nuk do e kenë problem që  të vazhdojnë shkollën e mesme, pasi që Komuna e Sarajit në bashkpunim ...
Më tepër
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 229 | shfaqen: 51 - 60