Partneret
Fillimi | Lajme

Lajme

image

Përurohet rruga në Bukoviç

Komuna e Sarajit në kontinuitet vazhdon me investimet që kanë për qëllim përmirësimin e infrastrukturës rrugore dhe me këtë krijimin e kushteve më të volitshme
Më tepër
image

Saraj, përurohet rrugica afër Xhamisë së Vjetër

Në Komunën e Sarajit u përurua sot rrugica në afërsi të Xhamisë së Vjetër e cila është shtruar me pllaka bekatoni. Sipas kryetarit të Komunës, ...
Më tepër
image

Komuna e Sarajit shpërndan dhurata për Vitin e Ri

Komuna e Sarajit për nxënësit e klasave të para në të gjith shkollat fillore ka shpërndarë paketa, për festat e fund vitit. Aktivitet ky, që ...
Më tepër
image

Promovohet libri Pellazgo-Ilirët

Në hapësirat e Komunës së Sarajit u bë promovimi i librit “Pellazgo-Ilirët”, i autorit Abedin Krosi. Në këtë vepër voluminoze autori nxjerr në pah fakte ...
Më tepër
image

Urime 100 vjetori I Shqipëris

Komuna e Sarajit të gjith qytetarëve të sajë, u’a uronë festën e 28 nëntorit ditën e flamurit dhe 100 vjetorin e pavarsisë së Shqipëris. Njëherësh, ...
Më tepër
image

Shpaloset shtatorja e Adem Jasharit në Radushë

Në  fshatin Radushë u shpalos shtatorja e heroit legjendar Adem Jashari e vendosur mbi tankun e mposhtur të ARM-së gjatë konliktit të vitit 2001.  Të ...
Më tepër
image

Komuna e Sarajit inkurajonë afaristët lokal

Kompania private “Via-Komerc”, solemnisht hapi Qendrën për Kontroll Teknik të Automjeteve në Saraj. Kjo, Qender ka sipërfaqe prej 7 mijë metra katror dhe posedon aparaturë ...
Më tepër
image

Kondovës i sigurohet rrjet i plotë kanalizimi

Kanë përfunduar punimet për instalimin e një pjese të mbetur të rrjetit të kanalizimit fekal në fshatin Kondovë të Komunës së Sarajit. Sot është ...
Më tepër
image

Përurohet ura e re e Sarajit

Ura e re e lumit Vardar që i lidh lagjet Gjorçe Petrov dhe Saraj dhe që do të mundësojë zhvillim të sigurt të qarkullimit, lëvizje  ...
Më tepër
image

Përurohet qendra e parë tregtare, në Komunën e Sarajit

Në komunën e Sarajit u hap qendra e parë tregtare, investim ky i afaristëve Muarrem Bexheti dhe Jusuf Jusufi. Investimi kap vlerën prej tre milion ...
Më tepër
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 229 | shfaqen: 61 - 70