Partneret
Fillimi | Lajme

Lajme

image

Kompletohet kanalizimi fekal në Kondovë

Në vendbanimin Kondovë të Komunës së Sarajit po rrjedhin punimet për ndërtimin e kanalizimit fekal në një pjesë të këtij vendbanimi, e cila ishte anashkaluar
Më tepër
image

Komuna e Sarajit investime në çdo fshat

Komuna e Sarajit ka intensifikuar punimet e saja në zhvillimin e infrastrukturës rrugore. Zyrtarët e Komunës thonë se në çdo vendbanim kanë realizuar nga një ...
Më tepër
image

Shkolla Dituria në Saraj meremetohet

Bashkëpunimi i Komunës së Sarajit dhe Organizates Humanitare “Global-Konstrakshen”, ka rezultuar me renovim të Shkollës Fillore Dituria në  Saraj, me çrast janë krijuar kushte tejet ...
Më tepër
image

Përurohet asfaltimi I rrugës në Rashçe

Përmes projektit të realizuar mes Bankës Evropiane për Zhvillim dhe Komunës së Sarajit, në mënyre solemne u lëshua në përdorim rruga e fshatit Rashçe të ...
Më tepër
image

Kontrolle mjeksore falas për banorët e Sarajit

Komuna e Sarajit në bashkëpunim me Shtëpin Shëndetësore Publike, realizoi një aksion humanitar në sheshin e kësaj Komune, me ç’rast zbatuan falas kontrollin e diabetit, ...
Më tepër
image

Përurohet rruga Bojanë-Kopanic

Në vendbanimin Bojanë të Komunës së Sarajit sot u bë përurimi I rrugës lokale që lidh fshtarta Bojanë dhe Kopanic. Me këtë rastë të pranishëm ...
Më tepër

Përurohet rruga Bojanë-Kopanic

Në vendbanimin Bojanë të Komunës së Sarajit sot u bë përurimi I rrugës lokale që lidh fshtarta Bojanë dhe Kopanic. Me këtë rastë të pranishëm ...
Më tepër
image

Një vit I mbarë dhe I suksesshëm për të gjith nxënësit

Kryetari i komunës së Sarajit Bekim Murati, ju dëshiron punë të mbarë dhe të suksesshme të gjithë nxënësve  dhe mësimdhënësve, me rastin e fillimit të ...
Më tepër
image

Komuna e Sarajit me Kryqin e Kuq, në aktivitet humanitar

Komuna e Sarajit në bashkpunim me Kryqin e Kuq ka shpërndarë njëzet pako ushqimore, për banorët skamnor.  Kjo është hera e parë që Kryqi I ...
Më tepër
image

Kryetari Murati uronë qytetarët për Fitër Bajram

Kryetari I Komunës z.Bekim Murati të gjith qytetarëve të kësaj Komune ju uronë festën e Fitër Bajramit. Me këtë rastë ai të gjith qytetarëve, banorë ...
Më tepër
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 229 | shfaqen: 71 - 80