Partneret
Fillimi | Lajme

Lajme

image

Kryetari Murati uronë qytetarët për Fitër Bajram

Kryetari I Komunës z.Bekim Murati të gjith qytetarëve të kësaj Komune ju uronë festën e Fitër Bajramit. Me këtë rastë ai të gjith qytetarëve, banorë
Më tepër
image

Ekspeditë ndërkombëtare në shpellën “Vrello”

Ministria  e Ekonomisë do të mbështesë ekipet nga Itali, Belgjika dhe ato vendore të pulumbarëve, në misionin e tyre, në zhytjen nën ujore në shpellën ...
Më tepër
image

Përurohet rruga lokale në Krushopek

 Komuna e Sarajit po vazhdon të realizoj projektet e saja, sa I përket zhvillimit të infrastrukturës lokale. Sot edhe zyrtarisht u përurua një rrugicë në ...
Më tepër
image

Kryetari Murati dhe ambasadori Uollers nw aksion humanitar

Ambasadori amerikan Poll Uollers, dhe kryetari i Komunës Bekim Murati j'u përvishën punës fizike dhe të ndihmojë në meremetimin e shtëpisë së familjes Ismani në ...
Më tepër
image

Komuna e Sarajit, ka intensifikuar punimet në infrastruktur

Komuna e Sarajit, ka filluar intenzivishtë te investoj në përmisimin e infrastrukturës rrugore, si ndërtimin e rrugëve të reja dhe meremetimin e rrugëve egzistuese në ...
Më tepër
image

Komuna e Sarajit binjakzohet me Komunën e Uskudarit nga Turqia

Në Komunën  e Sarjit sot ka qëndruar për vizitë Kryetari I Komunës së Uskudarit nga Turqia Mustafa Kara, I shoqëruar nga një numër I madhë ...
Më tepër
image

Rriparohen rrugët rajonale në Saraj

Komuna e Sarajit është duke rriparuar të gjitha rrugët rajonale dhe lokale të cilat gjatë sezonit dimërorë janë dëmtuar, nga bora dhe shiu.  Fillimishtë kanë ...
Më tepër
image

Olimpiada e 11-të sportive e shkollave të Sarajit

Fitues për këte vitë i “Olimpiadës Shkollore”- Saraj, u shpalll shkolla fillore “Sami Frashri”, nga Gllumova, vendin e dyt e mori “Dituria”, nga Sraji dhe ...
Më tepër
image

Kryetari Bekim Murati priti në takim ministrin Nevzat Bejta

Ministri I Pushtetit Lokal Nevzat Bejta sot ka vizituar Komunën e Sarjit, në vazhdën e takimeve që ai realizon me Komunat në Maqedoni.  Ministri Nevzat ...
Më tepër
image

Komuna e Sarajit e gatshme, nëse nuk ndëmer masa qyteti I Shkupit për liqenin “Treska”

Kryetari komunës së Sarajit, Bekim Murati u shpreh se nëse qyteti i Shkupit nuk mund të rikonstruojë liqenin atëherë, duhet të lejojë një gjë të ...
Më tepër
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 229 | shfaqen: 81 - 90