Partneret
Fillimi | Rreth nesh | Në Saraj u ngrit flamuri kombëtar për nder të Isa Boletinit

Në Saraj u ngrit flamuri kombëtar për nder të Isa Boletinit

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image

Me rastin e shënimit të njëqind vjetorit të vdekjes së heroit kombëtar Isa Boletini, në Saraj po realizohet vendosja e përmendores së Isa Boletinit.

Me këtë rast, u ngrit flamuri kombëtar për nder të Isa Boletinit. Banorët e Sarajit po kanë mundësi prej së afërmi të respektojnë dhe nderojnë jetën dhe veprën e këtij heroi i cili ishte pjesë e rilindësve kombëtar për krijimin e shtetit shqiptar.

 

 Kjo figurë e ndritur historike i bashkoi edhe njëherë shqiptarët e të gjitha trojeve pikërisht në Saraj.

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë